• Письмо Сенцова, загар за колючей проволокой и "уроки патриотизма" в садике: новости Крымнаша title=
  Письмо Сенцова, загар за колючей проволокой и "уроки патриотизма" в садике: новости Крымнаша
 • Гладковский заказал художникам за $35 000 скульптуру на юбилей Порошенко, но не заплатил за нее title=
  Гладковский заказал художникам за $35 000 скульптуру на юбилей Порошенко, но не заплатил за нее
 • Зона комфорта: что это такое и зачем ее покидать? title=
  Зона комфорта: что это такое и зачем ее покидать?
 • Кандидат в депутаты Анна Пуртова: женщина-политик может навести порядок в государстве title=
  Кандидат в депутаты Анна Пуртова: женщина-политик может навести порядок в государстве
Суббота, 04 Май 2019 00:00

Кіберпідрозділам СБУ вдалось попередити хвилю хакерських атак на електронні системи ЦВК Featured

Про це повідомив Заступник Голови СБ України Олег Фролов під час відкриття в Одесі регіонального центру забезпечення кібербезпеки.

О. Фролов повідомив, що заходи з системного посилення кіберзахисту держави планомірно реалізуються Службою безпеки України вже не один рік. Відкриття регіонального центру, створеного на базі УСБУ в Одеській області, стало наступним кроком у розбудові національної системи кібербезпеки, що проходить у межах другого етапу Угоди «Про реалізацію Трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки».

Наявні напрацювання СБУ у цій сфері вже дозволили попередити втручання у вибори Президента України у 2019 році.

Зокрема під час президентських виборів органами держбезпеки були локалізовані чисельні кібератаки на ЦВК. Одна з таких атак відбулась 28 березня. На адресу ЦВК нібито від одного із відомств Малайзії стали надходити листи з шкідливим кодом. Вжитими заходами встановлено, що організаторами цієї атаки були російськомовні хакери, тому можна стверджувати, що попереджено чергову провокацію саме з боку російських спецслужб, – зазначив Олег Фролов.

Також було наголошено, що саме російські спецслужби все частіше використовують кібератаки як складові заходів деструктивного інформаційно-психологічного пливу для загострення суспільно-політичної обстановки в Україні.

Наразі Центральний Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБ України фіксує збільшення як кількості кібератак, так і їхньої масштабності, що потребує відповідного реагування та дослідження. Враховуючи, що Одеська область є одним з найбільш індустріально розвинених регіонів України, то відкриття центру є надзвичайно актуальним для регіону: тут розташовано чимало об’єктів критичної інфраструктури, на яких функціонують інформаційно-телекомунікаційні системи та автоматизовані системи управління технологічними процесами. Укомплектований найсучаснішим обладнанням новостворений центр діятиме на платформі MISP-UA, що забезпечить обмін технологічною інформацією про реалізовані та потенційні кіберзагрози в режимі реального часу.

Основним завданням новоствореного центру забезпечення кібербезпеки в Одесі є реагування на кіберінциденти та кібератаки на державні електронні інформаційні ресурси й об’єкти критичної інфраструктури області. При цьому, одеський центр стане складовою комплексної системи кіберзахисту країни.

Важливим аспектом є налагодження приватно-державного партнерства між СБУ, бізнесом та громадськістю з метою захисту від кібератак. Вказані кроки сприяють більш ефективній роботі національної контррозвідки та її трансформації у справді європейську спецслужбу, що тісно взаємодіє з громадянським суспільством, ІТ-сферою та підприємствами критичної інфраструктури.


Лента новостей

Письмо Сенцова, загар за колючей проволокой и "уроки патриотизма" в садике: новости Крымнаша

20.07.2019

Гладковский заказал художникам за $35 000 скульптуру на юбилей Порошенко, но не заплатил за нее

20.07.2019

Зона комфорта: что это такое и зачем ее покидать?

20.07.2019

Кандидат в депутаты Анна Пуртова: женщина-политик может навести порядок в государстве

19.07.2019

Кандидат Анна Пуртова идет в политику ради детей : “Молодежь не видит в Украине перспектив”

19.07.2019

Анна Пуртова: «Власть должна служить людям, а не распоряжаться ими»

19.07.2019

Грязные выборы: в Одесской области по заказу скандального Виталия Саутенкова распространяли черный пиар и продуктовые наборы

19.07.2019

Калетник ополчился против ставленницы Зеленского на округе №14 в Винницкой области

18.07.2019

Превратится ли Ровенщина окончательно на монархию Александра Данильчука?

18.07.2019

Рестарт НАПК: что важно учесть

16.07.2019